Građani Srbije, stručna javnost i političari 18.maja 2018. su u svečanoj sali Skupštine Republike Srbije imali prilike da iskuse simptome i ograničenja sa kojima se svakodnevno suočavaju oboleli od multiple skleroze, zahvaljujući tehnologiji virtuelne realnosti. VR tehnologija je, nakon premijere u SAD, Kanadi i Evropskom parlamentu, imala svoju premijeru u Srbiji. Nakon republičke skupštine, VR soba nastavlja svoj put širom Evrope i sveta sa ciljem da podigne svest o multiploj sklerozi. MS virtuelnu sobu zvanično su podržali Ministarstvo zdravlja R. Srbije, Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja R. Srbije, Društvo multiple skleroze Srbije, Klinika za neurologiju KCS, Društvo neurologa Srbije i kompanija Merk (Merck).
"Multipla skleroza nije ista bolest kao ranije. Jedan od najvećih progresa u medicini ostvaren je u ovoj oblasti, kako u dijagnostikovanju  tako i u terapiji. Danas postoji terapija, koja ljudima omogućava neometan život. Želimo da pokažemo kako uz terapiju i pravovremenu dijagnozu oboleli žive aktivno, bez ograničenja i ne ostaju uskraćeni ni kada je u pitanju karijera, osnivanje porodice, bavljenje sportom, druženje ili putovanja.”, izjavila je prof. dr Dragana Obradović, neurolog specijalista na VMA u Beogradu.
"Virtuelna tehnologija dala je mogućnost lekarima, akademskoj zajednici i političarima, donosiocima odluka, da bolje razumeju teškoće sa kojima se oboleli susreću. Simulacija edukuje korisnika kroz iskustva koja oponašaju simptome MS-a i ističu kako to stanje utiče na svakodnevne aktivnosti pacijenta”, izjavila je prof. dr Jelena Drulović, neurolog  i načelnica odeljenja za imunski posredovane bolesti Klinike za neurologiju KCS.
Putem virtuelne MS sobe, posetioci su mogli da "uđu u telo" pacijenta i suoče se sa svakodnevnim opterećenjima koja prate ovu bolest.
„Znamo da je iza svake MS dijagnoze osoba, a iza svake osobe je jedinstvena priča i specifičan život - prevazilaženje brojnih izazova i postizanje ličnih trijumfa. Samo uz terapiju, njihov život može da ostvari lični trijumf i pobedu", dodala je prof. dr Dragana Obradović, „Zbog toga želimo da ispričamo suštinsku priču o ovoj bolesti, pružajući sebi i društvu priliku da potpuno razumeju MS "iznutra".
"Ja bukvalno živim kao najnormalniji tinejdžer i izlazim uveče i vraćam se ujutru kući. Živim normalno. Jedino što imam rezervisanu subotu da se družim sa svojim "večitim najboljim drugom” i to je to. Subotom uveče primim terapiju, legnem da spavam, ustanem ujutru i sve normalno do sledeće subote”, izjavila je Jovana Trapara, student molekularne biologije, 19 godina, kojoj je sa 17 godina dijagnostikovana MS. Zahvaljujući terapiji ona može da pohađa fakultet i druži se sa vršnjacima.
"Nisam uskraćena ni za šta. Sve mogu: putovanja, kafane...mogu stvarno. Obožavam sunce , obožavam more. Volim da se bavim sportom i da idem u prirodu. Imam veliko društvo, stalno se družimo - nemam nikakvih ograničenja, uvek sam bila društvena. Ja sam svesno ušla u to da ja želim decu. Shvatam da imam tu dijagnozu, ali se trudim da živim kao da nemam... primam terapije i umem da se nosim sa povremenim padovima. Ja sam se u trudnoći osećala savršeno. Igrala sam stoni tenis, kretala se...Nastavila sam život kao da nemam tu dijagnozu. I danas se tako ponašam”, izjavila je Nataša Živković Radošević, fizioterapeut, 46 godina. MS ima već 23 godine.
Kampanja MS Moj svet želi da ukaže na svakodnevne priče o herojstvu i ličnim pobedama obolelih od MS-a i terapiji koja im je omogućila neometan život. 
Kompanija Merck se već 20 godina kontinuirano bavi boljim razumevanjem MS - a sa ciljem da se unapredi život obolelih. Merck je fokusiran na izgradnju šireg znanja o tome kako bolest utiče na obolelog pojedinca, njegovu porodicu i društvo u celini.
Procenjuje se da  u Srbiji ima više od 7.000 obolelih od MS-a. Bolest najčešće pogađa mladu, radno sposobnu populaciju, između 20. i 40. godine, češće se javlja kod žena nego kod muškaraca i najčešći je uzrok ne-traumatskog invaliditeta kod mladih.